Збір коштів та краудфандинг для журналістів та медіа в Україні

У цьому розділі ви знайдете ресурси про екстрене фінансування, доступне для медіа та журналістів в Україні та регіонах.

GFMD зібрав ці ініціативи в рамках наших зусиль по обміну інформацією для підтримки медіа та журналістів в Україні та регіонах. Будь ласка, перевірте достовірність будь-якого сайту, якому ви вирішите пожертвувати.

П’ять способів, якими новинні організації можуть допомогти українським медіа

Девід Тврдон, менеджер новин та продюсер подкастів у SME.sk, написав статтю для європейського журналу The Fix, пропонуючи 5 кроків для того, як «інші новинні медіа можуть допомогти українським медіа продовжувати створювати незалежні репортажі та новини з передової поки російські медіа та різні альтернативні «новинні» сайти, які фінансуються переважно Росією, поширюють пропаганду та фейкові новини».

N-Ost: Підтримка журналістів в Україні

N-ost, європейська мережа журналістів, просить фінансової підтримки для придбання життєво необхідного захисного та аварійного спорядження, надання психологічної допомоги та підтримки журналістів у місцях та в еміграції у їхній найважчій роботі.

Організація тісно контактує з колегами на місцях в Україні. Цей збір коштів також підтримують їхні партнери Хорватська асоціація журналістів, FragDenStaat, Netzwerk Recherche, Репортери без кордонів та taz Panter Stiftung.

Кампанії "Підтримайте українські медіа та Kyiv Independent, що продовжують роботу"

Кампанія «Підтримайте українські медіа, що продовжують роботу» має на меті дати можливість незалежним Змдіа продовжувати висвітлювати війну з сусідніх країн. Кошти виділяються на те, щоб допомогти журналістам перенести операції з Києва та інших українських міст, які знаходяться під загрозою, до Варшави, Вільнюса та інших сусідніх столиць. Кампанія GoFundMe проводиться консорціумом The Fix, Are We Europe, Jnomics і Media Development Foundation, а також кількома медіа-партнерами з усієї Європи. Група працює зі зростаючим списком українських медіа, серед яких «Українська правда», «Заборона», «Детектор медіа» та інші. Підтримка виділяється в першу чергу виходячи з терміновості потреб, а потім розподіляється пропорційно.

Детальніше про кампанію можна прочитати в цій статті від The Guardian.

Ця ж група також створила окрему кампанію GoFundMe "Підтримайте Kyiv Independent, що продовжує роботу" для англомовного видання Kyiv Independent.

Щоб отримати інформацію про те, як витрачаються гроші, прочитайте цю статтю від Nieman Labs.

Асоціація незалежних регіональних видавців України, яка підтримує місцеві та незалежні медіа

Асоціація незалежних регіональних видавців України представляє понад 70 регіональних видавців та близько 40 локальних онлайн-проектів в Україні. Їхня місія – захистити та просувати медіа та якісну журналістику. Асоціація створила сторінку Patreon для збору коштів для місцевих та незалежних медіа.

IMS підтримує незалежних журналістів в Україні

Громадська організація з розвитку медіа International Media Support (IMS) збирає гроші на підтримку незалежних журналістів в Україні.

«Журналісти в Україні перебувають на лінії вогню, наражаючи себе на небезпеку, щоб забезпечити людям доступ до інформації, і потребують підтримки!» Пожертвування підуть на забезпечення безпеки журналістів (наприклад, за допомогою обладнання та навчання), а також на те, щоб українські незалежні медіа та фактчекери могли продовжувати працювати. IMS також спонукає глобальних гравців захищати свободу слова та боротися з фейковими новинами».

Free Press Unlimited збирає кошти для захисту місцевих журналістів

«За останнє десятиліття Україна виросла у регіонального лідера у сфері журналістики та свободи преси. Тепер, після вторгнення Росії, майбутнє країни та незалежних медіа знаходиться під серйозною небезпекою. Достовірна інформація рятує життя!»

Протягом останніх кількох тижнів Free Press Unlimited допомогла місцевим партнерам в Україні з навчанням з техніки безпеки, комплектами невідкладної допомоги, тимчасовим житлом та евакуацією. Вони збирають кошти, щоб продовжити роботу, захищаючи місцевих журналістів, щоб вони могли продовжувати виконувати свою необхідну роботу.

Фонд Gazeta Wyborcza підтримує незалежну журналістику в Україні

Фонд Gazeta Wyborcza збирає кошти на підтримку незалежної журналістики в Україні.З огляду на вторгнення Росії в Україну та поширення дезінформації з боку окупанта, Фонд Gazeta Wyborcza та його партнери заснували Фонд для України, призначений для безпосередньої підтримки журналістів та видавців у зоні бойових дій.

До фонду приєдналися медіа та журналістські організації з скандинавських країн: Bonnier News зі Швеції, Данська асоціація газет, Фінська медіа федерація, News Media Finland, Норвезька асоціація медіа-бізнесів та Шведська асоціація видавців медіа.

Зібрані кошти підуть на закупівлю обладнання, необхідного для журналістів, які працюють у зонах бойових дій, фінансову підтримку журналістів та медіа-організацій в Україні, а також на переїзд журналістів до Польщі та інших країн ЄС. З цією метою організація співпрацює з медіа та організаціями в Україні та інших частинах Європи.

Українські медіа збирають кошти через платний доступ до NFT

Три провідні українські медіа-компанії: «Українська правда», «Новое время» та «Громадське» співпрацюють з платформою невзаємозамінних токенів (NFT) Vault, щоб допомогти фінансувати поточні зусилля щодо створення репортажів про вторгнення Росії для східноєвропейської та англомовної аудиторії.

Кожен ключ вартістю 99,99 доларів США дає доступ до вмісту, підібраного командами журналістів і фотографів, а також до фотографій, відео, посилань на історії та рекомендованої літератури. Доходи від ключових продажів безпосередньо підтримують зусилля з надання звітності та підтримки операцій.

Детальніше про ці зусилля можна прочитати в цій статті.

Фонд Безпеки України

Міжнародна федерація журналістів та Європейська федерація журналістів створили спеціальний Фонд Безпеки України.

Оскільки конфлікт триває, журналістам, які ведуть репортажі з передової, потрібні аптечки, бронежилети, шоломи та медикаменти. Усі пожертви, зроблені до фонду, підуть безпосередньо на підтримку в цій надзвичайній ситуації.

Прохання Starlight Media про пожертвування

Найбільша українська медіакомпанія StarLight Media, до складу якої входять провідні телеканали ICTV, ICTV Ukraine, СТБ, Новий канал, ОЦЕ ТБ, M1 та M2, збирає пожертвування у світлі кризи, що триває. Пожертвування підуть на «забезпечення чесної журналістики, забезбезперебійного мовлення та безпеки самих журналістів».

Офіційний запит на пожертвування дивіться в листі нижче.

Фонд підтримки швидкого реагування IREX

Фонд підтримки швидкого реагування IREX надаватиме підтримку створеним організаціям громадянського суспільства, які задовольняють гуманітарні потреби на місцях та захищають уразливі верстви населення, такі як родини ветеранів, внутрішньо переміщені особи та жінки, які потребують психосоціальної підтримки.

Він працюватиме для протидії спонсованій Кремлем дезінформації та надаватиме ресурси кібер- та інформаційної безпеки цивільному населенню. Фонд надасть підтримку, щоб захистити журналістів за допомогою обладнання, що рятує життя, та підтримуватиме роботу незалежних медіа.

IPI Фонд солідарності з Україною

Міжнародний інститут преси (IPI), глобальна мережа редакторів, керівників ЗМІ та провідних журналістів, заснував Фонд солідарності з Україною. Усі зібрані кошти підуть безпосередньо незалежним медіа в Україні.

«IPI тісно співпрацює з кількома надійними партнерами, щоб розподілити фінансування серед низки журналістів у країні, включаючи The Fix та Media Development Foundation, який координував екстрене фінансування майже 60 незалежних медіаорганізацій в Україні. Через Фонд солідарності з Україною ми зможемо надати спільний внесок від членів IPI для медіа, що мають нагальні потреби».

Східноєвропейський фонд незалежних журналістів

Порятунок для журналістів з України, Білорусі та Росії

У відповідь на війну в Україні група з понад 25 допоміжних медіа організацій запускає Eastern European Independent Journalist Fund (Східноєвропейський фонд незалежних журналістів), щоб оплачувати матеріали українських, білоруських та російських журналістів, які повідомляють правду про війну, незважаючи на величезні ризики.

Фонд слугуватиме рятівним колом, щоб дозволити їм залишатися на роботі, навіть якщо їхній звичайний дохід різко падає або зникає, що є прямим наслідком життя та роботи в зоні військових дій або поблизу неї. Координатором кампанії є Transitions, празька видавнича та навчальна організація з журналістики, яка вже понад 20 років підтримує та навчає журналістів.

Ви можете знайти більше інформації про ініціативу та способи пожертвування на їхній сторінці Kickstarter.

Rory Peck Trust: Комплекти захисту для журналістів-фрілансерів

«Офіційний комплект захисту дорогий, а бронежилет і шолом разом коштують щонайменше 1000 фунтів стерлінгів».

Rory Peck Trust, фонд, який займається підтримкою, безпекою та добробутом журналістів-фрілансерів у всьому світі, збирає кошти на бронежилети та шоломи, які будуть закуплені та доставлені їхніми партнерами в мережі Journalists In Distress, щоб забезпечити журналістам в Україні можливість безпечно висвітлювати війну та боротися з дезінформацією та пропагандою.

Кампанія "Прямо з лінії фронту" (Straight From The Frontline)

«Незалежних журналістів та відеорепортерів уже вбивають і захоплюють. У світі, де відкрита брехня навмисно поширюється та небезпечно привертає увагу громадськості, вони ризикують своїм життям в містах України, які перебувають в облозі, щоб почути справжню правду. Ми повинні зробити все можливе, щоб захистити їх та забезпечити, щоб їхня робота вийшла у світ і була широко поміченою».

Благодійний траст Frontline Club заснував кампанію gofundme, щоб розширити свої можливості для здійснення невідкладної захисної діяльності в Україні. Кошти дозволять трасту:

  1. Забезпечити цілодобову домашню базу для всіх фрілансерів, які перебувають в Україні або виїжджають в Україну, виконуючи функції підтримки, які штатний журналіст зазвичай отримує від свого роботодавця та багато іншого

  2. Підтримувати зв’язок з усіма іншими відповідними групами, щоб зменшити кількість повторюваних зусиль і налагодити співпрацю. Це включатиме медіаорганізації, засоби безпеки новин, спеціалістів із матеріально-технічного забезпечення та волонтерів.

  3. Використовувати їхні зв’язки, щоб визначити та надати все можливе для підтримки українських журналістів. Ці журналісти відіграють особливо важливу роль у забезпеченні безпеки міжнародних і позаштатних журналістів, з якими вони часто працюють разом, а також кращого доступу до подій на місцях.

Creators Media Group - кампанія допомоги українським технічним журналістам

Creators Media Group, видавець 3 технічних новинних веб-сайтів, запустив сторінку краудфандингу, щоб зібрати екстрені кошти для підтримки персоналу та підтримки роботи медіастартапу.

На сьогодні Creators Media Group та його веб-сайти продовжують працювати. Його штат із 40 журналістів продовжує публікувати статті – тепер усі про війну – для своєї спеціалізованої аудиторії.

Детальніше про їхні зусилля та нову реальність, з якою вони стикаються, читайте в цій статті Press Gazette.

Пожертвування на стипендію "Майбутнє України"

Щоб подолати гуманітарну кризу, що виникла внаслідок російського вторгнення в Україну, Visegrad Insight, центральноєвропейська платформа для дебатів та аналізу під керівництвом Res Publica Foundation, використає всі свої доходи від підписки на їхній веб-сайт для створення трьох оплачуваних, повноцінних редакційних посад в рамках стипендії «Майбутнє України» на шість місяців. Платформа закликає пожертвувати на підтримку наступного покоління лідерів української думки, чию роботу перервала війна.

Українське інтернет-видання звернулося із проханням про допомогу

Новинне інтернет-виданя міста Миколаєва Преступности.НЕТ звернулося із проханням про фінансову допомогу, щоб продовжувати ефективну війну в інформаційному просторі.

На що будуть витрачені ці гроші:

  • Заробітна плата 14 співробітникам ІА «Українська Медіа Група» («Преступности.НЕТ» та NikLife),

  • послуги хостингу,

  • Послуги з технічної підтримки сайту,

  • Допомога окремим підрозділам ЗСУ.

Підтримати видання можна на їхній сторінці Patreon, через PayPal (redactor@news.pn) або перерахувавши кошти на їхній банківський рахунок. Більше подробиць тут.

Last updated