Цифрова підтримка

The Fix: зв'язок видань з постачальниками технічної підтримки

Видавництво медіа-індустрії The Fix гарантує, що українські медіа отримують технічну підтримку, «прямо зв’язуючи видання з провайдерами, які запропонували свої послуги, щоб допомогти перенести хостинг, збільшити обсяг пам’яті, налагодити сайти тощо».

Для отримання допомоги звертайтеся за адресою partnerships@thefix.media.

Lviv Media Forum

Lviv Media Forum надає цілодобову підтримку українським редакціям та журналістам під час кризи.

  • Консалтинг з кібербезпеки для захисту українського медіапростору

  • Розблокування облікових записів Facebook та Instagram, надання додаткової допомоги для запобігання блокування активів соціальних мереж

Інформацію про логістичну підтримку організації див. тут.

Twitter

Якщо обліковий запис у Твіттері вашої медіа чи журналістської організації було видалено або заблоковано зловмисниками, Глобальний форум розвитку медіа (GFMD) може допомогти відновити ваш обліковий запис, зв’язавшись із Twitter, щоб допомогти перевірити вашу роботу та статус.

Будь ласка, зв’яжіться з нами за адресою communications@gfmd.info і поясніть свою ситуацію.

Національний фонд демократії

Якщо ви стали жертвою DDOS-атаки, Національний фонд демократі (NED) може направити вашу організацію до Cloudflare, американської компанії з питань веб-інфраструктури та безпеки веб-сайтів, яка надає мережу доставки вмісту та послуги з пом’якшення DDoS-атак. Cloudflare пропонує безкоштовний захист від DDOS-атак для організацій, рекомендованих NED.

За допомогою звертайтеся до ukraine@ned.org.

Facebook

Facebook створив Центр спеціальних операцій для реагування на дії на платформі в режимі реального часу. У ньому працюють експерти з усієї компанії, включаючи носіїв мови, щоб дозволити їм уважно стежити за ситуацією, щоб вони могли швидше видаляти вміст, який порушує їхні стандарти спільноти. Вони також запустили в Україні нову функцію, яка дозволяє людям блокувати свій профіль, щоб забезпечити додатковий рівень конфіденційності та безпеки своєї інформації.

Минулого тижня команда FB Media Partnerships запустила кампанію з безпеки журналістів, яка включає новий веб-сайт для безпеки журналістів та посібники, доступні кількома мовами, що пояснюють вміст вкладеного файлу (наприклад, налаштування 2FA, повідомлення про переслідування тощо). Ці посібники оновлюватимуться в міру оновлення вмісту.

Проект Meta Journalism пропонує ресурси для навчання та підтримки: озбройтеся ресурсами, які допоможуть зменшити ризики цифрової безпеки та знайти організації, які можуть вирішити інші проблеми безпеки, з якими ви можете зіткнутися, зокрема юридичні проблеми, психічне здоров’я та фізичну безпеку.

Pro-bono захист від DDOS-атак

Якщо ви стали жертвою DDOS-атаки, National Endowment for Democracy (NED) може направити вашу організацію до Cloudflare, американської компанії з питань веб-інфраструктури та безпеки веб-сайтів, яка надає мережу доставки вмісту та послуги з пом’якшення DDoS-атак. Cloudflare пропонує безкоштовний захист від DDOS-атак для організацій, рекомендованих NED.

За допомогою звертайтеся до ukraine@ned.org.

Поради щодо безпечної та анонімної навігації в Інтернеті та уникнення цензури

DW Freedom (Twitter), проект Deutsche Welle, висвітлює складні проблеми, пов’язані зі свободою слова, свободою вираження поглядів і вільною пресою в усьому світі. У зв’язку з триваючою кризою в Україні вони рекомендують опублікувати серію статей про обхід цензури та анонімність в Інтернеті.

DW Innovation також рекомендує InfoMigrants, «сайт новин та інформації для мігрантів, що допоможе протистояти дезінформації в кожній точці їхньої подорожі: у країні походження, уздовж маршруту чи в місцях, де вони сподіваються почати нове життя». Сайт є спільним проектом DW, ANSA та France Médias Monde. Версій сайту українською чи російською мовами поки не створено, але війна у Східній Європі вже висвітлюється англійською.

Цифрова безпека

«Журналісти повинні захищати себе та свої джерела, залишаючись в курсі останніх новин із цифрової безпеки та загроз, таких як хакерство, фішинг та нагляд. Журналісти повинні думати про інформацію, за яку вони відповідають, і про те, що може статися, якщо вона потрапить у неправильні руки та вживати заходів для захисту своїх облікових записів, пристроїв, комунікацій та онлайн-активності».

Дізнайтеся більше про "Комплект цифрової безпеки" від CPJ. Ви також можете прочитати їх статтю про те, як підготуватися до відключення Інтернету.

Загрози супутникового зв'язку

Ризики притаманні використанню будь-якої форми комунікаційного засобу, коли правду говорять владі. Інструменти супутникового зв’язку часто впроваджуються під час криз досить швидко, оскільки вони забезпечують критичний доступ і їх важко – але не неможливо – заблокувати.

Однак слід враховувати ризики використання цих інструментів. Internews опублікував посібник, в якому обговорюються загрози, які стосуються пристроїв двостороннього супутникового зв'язку, таких як супутникові телефони та пейджери, Inmarsat BGAN, Starlinks і термінали VSAT.

Технічна підтримка Internews

Internews може підтримувати партнерів антивірусним програмним забезпеченням, захистом від DDoS, хостингом, VPN та будь-якими спеціальними технічними запитами. Будь ласка, зв’яжіться з UA-Partner-Tech-Support@internews.org, якщо у вас виникли запитання або якщо якісь із наведених нижче технічних послуг зацікавлять:

  • Антивірусне програмне забезпечення – ESET: це антивірусне програмне забезпечення, яке працює для захисту вашого пристрою від кібер-вторгнень, таких як атаки зловмисного програмного забезпечення та порушення даних. Одну ліцензію ESET можна встановити на п’ять різних пристроїв. Діє протягом трьох років.

  • Захист від DDoS-атак – Cloudflare: Cloudflare забезпечує надійну безпеку для підприємств, які є об’єктами DDoS та інших кібератак. Проект Galileo зробив той самий захист доступним для веб-сайтів, які працюють заради суспільних інтересів, безкоштовно. Щоб убезпечити учасників від потенційної негативної реакції, Cloudflare не буде публічно оголошувати сайти, залучені до проекту Galileo без явного дозволу.

  • Хостинг – Greenhost/eQualitie: Internews має обмежені доступні кредити на веб-хостинг, який може включати такі послуги, як міграція або налаштування інструментів, наприклад Nextcloud або Mattermost. Будуть оцінені конкретні вимоги до хостингу.

  • VPN – TunnelBear: TunnelBear шифрує ваше інтернет-з’єднання та захищає вашу конфіденційність, що не дозволяє хакерам або іншим особам переглядати чи отримувати доступ до вашої активності в Інтернеті, приховуючи вашу реальну IP-адресу, і допомагає вам обійти цензуру в Інтернеті. Діє один рік.

П'ять способів залишатися онлайн під час відключення урядом Інтернету

Міжнародна некомерційна журналістська організація Rest of World поговорила з експертами з питань конфіденційності та безпеки, щоб отримати їхні поради щодо інструментів і тактики для обходу припинення роботи Інтернету. Зі статті: «Експерти радять, що якщо ви живете в місці, де вимкнення Інтернету є ризиком — і цей ризик поширюється — будьте готові. Не покладайтеся на Інтернет для підключення; і майте з собою телефони важливих людей, яким можна подзвонити, якщо щось станеться».

Last updated