Безпека

Гаряча лінія НСЖУ та комітет підтримки журналістів

Національна спілка журналістів України (НСЖУ) створила групу «для моніторингу ситуації та координації дій членів НСЖУ в умовах війни Росії з Україною». Для членів НСЖУ і всіх медійників працюють всі гарячі лінії (канали зв’язку). Прийом повідомлень приймається:

- у Фейсбук-месенджери сторінки НСЖУ, особистих акаунтів Голови та Першого секретаря НСЖУ;

- на електронні адреси Спілки oblik@nsju.org та spilka@nsju.org.

Консультація з медіабезпеки для журналістів, які висвітлюють збройні конфлікти в Україні (IFJ)

Міжнародна федерація журналістів (IFJ) опублікувала рекомендації щодо медіабезпеки з порадами для журналістів, які висвітлюватимуть бойові дії з лінії фронту, подорожуючи до та із зони бойових дій, а також у редакціях.

Необхідні кроки для журналістів у екстрених ситуаціях

Журналістам, які отримують погрози, доведеться покинути свої домівки за кілька годин. Однак конфлікти часто передбачувані, і тому ті, хто живе в нестабільних регіонах, повинні мати план виходу та готові важливі документи. Ці документи не лише допоможуть журналістам у подорожах, коли це необхідно, але й можуть допомогти їм переїхати до безпечнішого регіону чи країни.

GIJN перерахував, які документи потрібно зібрати, а також які організації підтримують журналістів у переїзді.

IREX - Безпека

Флагманська програма IREX Securing Access to Free Expression (SAFE) дає змогу медикам-практикам і соціальним комунікаторам працювати якомога безпечніше в закритих і закритих приміщеннях. SAFE дає людям засоби стійко продовжувати свою важливу роботу та керувати, а також пом’якшувати ризики та загрози, з якими вони стикаються у своїй повсякденній роботі.

SAFE займається питаннями безпеки через унікальну призму цифрової ідентифікації, фізичної обізнаності та психосоціальної допомоги, проводячи тренінги в п’яти регіонах по всьому світу.

Конфлікт в Україні – ресурси для журналістів та новинних організацій (WAN-IFRA)

Конфлікт в Україні ставить перед місцевими та міжнародними журналістами та новинними організаціями численні проблеми щодо того, як безпечно висвітлювати російське військове вторгнення. Низка організацій підтримки ЗМІ надають ресурси безкоштовно, щоб допомогти журналістам на місцях та редакторам новин, які працюють за межами країни.

У цій статті Всесвітньої асоціації видавців новин представлені ключові ресурси, які допоможуть журналістам та новинним організаціям безпечно висвітлювати кризу в Україні.

Фізична безпека: репортаж про війну

Комітет захисту журналістів (CPJ) склав рекомендації щодо зменшення ризиків під час репортажу з передової лінії конфлікту.

«Усі військові кореспонденти повинні пройти підготовку щодо ворожого середовища, сучасну медичну підготовку та мати відповідне обладнання безпеки перед відправленням на завдання в зону конфлікту».

Арешт і тримання під вартою

«Висвітлення певних історій, таких як порушення прав людини, корупція чи громадянські заворушення, може підвищити ризик арешту та затримання, особливо в країнах з авторитарними режимами або з великою мілітаризованою присутністю та поліцією».

Дізнайтеся більше про рекомендації CPJ з безпеки у разі арешту чи затримання.

Національна спілка журналістів Великобританії та Північної Ірландії опублікувала список корисної інформації та посилань для журналістів, які висвітлюють події в Україні.

Курс Telegram: Реагування на хімічну атаку

Фонд Томсона, за участі експерта з хімічної та біологічної зброї Хаміша де Бреттон-Гордона, створив унікальний та доступний курс для українських журналістів, який можна пройти через сервіс зашифрованих повідомлень Telegram.

Курс "Реагування на хімічну атаку" займає лише 15 хвилин або менше на смартфоні. Розповість користувачам про типи хімічної та біологічної зброї, які використовувалися останніми роками, та про те, як їх розпізнати. Типові симптоми перераховані поряд з тим, що робити у разі хімічної атаки.

Курс призначений, зокрема, для місцевих журналістів, оскільки вони можуть не мати доступ до експертів з безпеки та/або засобів захисту (наприклад, протигазів), які доступні співробітникам великих міжнародних інформаційних агенцій.

Курс доступний лише на смартфонах через Telegram, українською та англійською мовами.

"Пошук в додатку Telegram: TFT01uk_bot

Або на телефоні натисніть: t.me/TFT01uk_bot (необхідний обліковий запис Telegram)

Last updated