Ресурси для психічного здоров'я

Захистіть себе від травм під час репортажу (подкаст)

У цьому подкасті Journalism.co.uk обговорює вплив репортажу про війну в Україні з травматологом Олівією Джеймс.

«Психічне здоров’я журналістів знаходиться під загрозою, коли в циклі новин домінують смерть, руйнування та зламані життя. Травматолог Олівія Джеймс ділиться заспокійливими прийомами та порадами щодо догляду для журналістів, які висвітлюють найважчі новини».

Шість порад, як подбати про своє психічне здоров’я, висвітлюючи війну в Україні здалеку

У цій статті Марини Адамі з Reuters Insitute пропонуються поради щодо навігації у репортажах з України та захисту свого психічного здоров’я.

«Експерт Ханна Сторм, засновниця Headlines Network, радить журналістам та редакторам, як захистити себе під час моніторингу конфлікту».

12 порад для дистанційного висвітлення травматичних історій

Все більше журналістів страждає від ефекту дистанційного висвітлення війни в Україні. Ця стаття від Journalism.co.uk пропонує 12 порад щодо дистанційного висвітлення травматичних історій.

Від уникнення графічних зображень до спілкування з колегами, Ханна Сторм (засновник і співдиректор Headlines Network) надає поради з власного досвіду у сфері медіабезпеки та психічного здоров’я.

Інструменти IJN для психічного здоров’я та журналістики

International Journalists' Network зібрала ресурси в цьому Наборі інструментів для психічного здоров’я задля вирішення різних аспектів проблеми: від посттравматичного стресового розладу до цифрового здоров’я.

Перегляньте більше цих статей і подкастів тут.

Провідна стійкість: посібник для редакторів і менеджерів новин щодо роботи з фрілансерами, які зазнали травм

«Цей посібник створений у співпраці між ACOS Alliance та Dart Center Asia Pacific, щоб допомогти редакторам і менеджерам зрозуміти та підтримати їхні команди. Він розділений на п’ять розділів, які охоплюють як загальну інформацію, так і конкретні пропозиції та поради щодо роботи з фрілансерами».

Цей посібник пропонує рекомендації щодо низки ключових питань, таких як: культура безпеки, схильність до травм, стійкість, ризик серйозних проблем із психічним здоров’ям.

Дізнайтеся більше про посібник Dart Center For Journalism & Trauma для редакторів і менеджерів новин щодо роботи з фрілансерами, які зазнали травм.

Репортаж про війну

Dart Center for Journalism & Trauma підготував цей буклет, у якому зібрано рекомендації групи досвідчених ветеранів щодо вирішення емоційних проблем, пов'язаних із висвітленням війни.

«Поки десятки журналістів стикалися з травмами та небезпекою, висвітлюючи війну в Іраку, група досвідчених ветеранів таких репортажів взяла невелику перерву, щоб зібратися в Бреттон-Вудсі, штат Нью-Йорк, і розповісти про емоційні проблеми, викликані їхніми обов’язками на місцях подій".

Буклет також доступний українською мовою.

Поради як впоратися після репортажів про тривожні та травматичні історії

«Журналісти, як правило, стійкі, але вони не застраховані від травм і страждань, які, за словами Кінмана, можуть призвести до головного болю, напруги м’язів, втоми, нав’язливих думок, проблем зі сном і кошмарів. Деякі можуть пропускати дедлайни, тому що не можуть зосередитися або їхній тайм-менеджемент також може погіршитися. У них можуть виникнути панічні атаки, занепокоєння, депресія або зловживання психоактивними речовинами».

Детальніше про ці поради, зібрані International Journalists' Network, читайте тут:

Resilience Programme від Rory Peck Trust

Resilience Programme надає спеціалізовану підготовку з вивчення травми та доступ до психологічного лікування, що дає змогу журналістам-фрілансерам розвивати навички, необхідні для формування стійкості під час конфлікту або висвітлення травматичних подій.

Надання комплексної психологічної та психосоціальної допомоги населенню України

Програма «Самопоміч» була розроблена українською мовою одразу ж після початку російського вторгнення в Україну Федерацією Глобальна Ініціатива в Психіатрії (FGIP) разом із Чеським Національним Інститутом Психічного Здоров’я як багатостороння платформа з метою допомогти Україні впоратися з психологічними наслідками війни. Програма підтримки психічного здоров’я та психосоціальної підтримки має в своєму складі вебсайт із різноманітними ресурсами, доступність яких додатково розширюється завдяки довідковим лініям у соціальних мережах (Facebook, Telegram, Instagram). Програмою керує міжнародна команда експертів із психічного здоров’я, які мають спеціальний досвід у сфері травм, а розроблена вона була в співпраці з кількома українськими та іноземними організаціями.

За підтримки Норвезької Спілки Журналістів з 1 серпня 2022 року ми пропонуємо безкоштовні психологічні консультації українською постраждалим від війни журналістам та працівникам ЗМІ. Федерація Глобальна Ініціатива в Психіатрії (FGIP) запрошує медіаорганізації поширити інформацію про можливість отримати допомогу серед своїх реферальних мереж та партнерів. По додаткову інформацію звертайтеся до Юлії Пієвської: +380 50 305 91 69 або pievskaya@gmail.com

Більше інформації тут:

Last updated