Моніторинг порушень прав людини та злочинів проти журналістів

Інститут масової інформації фіксує злочини проти медіа

Інститут масової інформації, метою якого є захист прав журналістів, підвищення їхніх професійних навичок та зміцнення свободи преси в Україні, проводить моніторинг та фіксує злочини проти журналістів та медіа протягом тривалого періоду кризи в Україні.

Human Rights Watch щодо питань, порушених вторгненням Путіна

У цьому інтерв’ю Reuters Institute директор Human Rights Watch Ендрю Строляйн описує найкращі практики та помилки, яких слід уникати, висвітлюючи такі питання, як воєнні злочини проти цивільного населення, поводження з військовополоненими та репресії щодо свободи слова та медіа в Росії.

ІРІ трекер свободи преси під час війни в Україні

Міжнародний інститут преси (ІРІ) створив моніторингову базу даних – трекер свободи преси в Україні, який систематично документує всі напади на журналістів та обмеження свободи медіа, пов’язані з війною в Україні.

Посібник для журналістів з документування міжнародних злочинів

Центр права та демократії та News Media Europe випустили Посібник для журналістів з документування міжнародних злочинів, з конкретними рекомендаціями для журналістів та редакторів щодо того, як фіксувати інформацію про міжнародні злочини, щоб її можна було прийняти як доказ у суді.

Посібник містить поради щодо кількох юридичних питань у спосіб, доступний для експертів, які не є юристами, зокрема:

  • Привілеї щодо захисту конфіденційних джерел і відсутності необхідності давати свідчення

  • Що таке міжнародний злочин

  • Різні види доказів та основні правила щодо допустимості доказів

  • Як збирати інформацію таким чином, щоб сприяти її юридичній достовірності, і поради щодо цього

  • Опитування потерпілих і свідків

Посібник також містить розділ «Ресурси» з посиланнями на різні письмові документи, програми та організації громадянського суспільства, які можуть надати підтримку.

Посібник був створений під впливом вторгнення в Україну, але він не пристосований до цього конфлікту, а натомість застосовний у всьому світі. Посібник доступний англійською, українською та російською.

Last updated